Bilgi bankası
Bilgi Bankası
Raporlarım
Gönderen Tutku Kılınçkıran on 16 January 2014 05:16 PM

RAPORLARIM

Programda yer alan Raporlarım özelliği ile, programda sıklıkla kullanılan raporlar filtreleri , kullanılan tasarımları ile birlikte kaydedilerek tek bir ekranda listelenebilir. Böylelikle hızlı bir sekilde sık kullanılan raporlar listesine erisilerek, yeniden filtre tanımları yapılmasına gerek kalmadan, raporlar görüntülenebilir.

Raporlarım listesine kaydedilen raporlar, kullanıcı bazlı tutulur. 

Bir raporun tanımlanan filtre değerleri ile birlikte Raporlarım menüsüne kaydedilebilemesi için, Rapor Filtre Ekranının sol alt kösesinde yer alan butona tıklanır.

Raporlarım menüsüne kaydedilmek istenen rapor ,açılan ekranda Raporlarım listesine kaydedilecek rapor için Rapor Adı girilir ve kaydedilir.

Kaydedilen Raporlarım’a Hızlı Erisim Düğmeleri üzerinden erisilebilir.

Raporlarım penceresinde daha önce kaydedilen bütün raporlar listelenir. Pencerenin altında yer alan butonlar ile raporların sıralanabilir, ismi değistirilebilir veya rapor listeden çıkarılabilir.

Listede yer alan, görüntülenmek istenen rapor isaretlenerek Seç butonuna tıklandığında, daha önce kaydedilen filtreleriyle birlikte rapor ekranı görüntülenir.

(0 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.