Bilgi bankası
Bilgi Bankası
ERP 2.09.00.00 Sürüm Duyurusu
Gönderen Bilgi Bankası on 10 February 2014 01:23 PM

26 Eylül 2011 tarihi itibari ile ERP ürünleri için 2.09.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp://download.logo.com.tr adresinden ve bu dokümanda belirtilen bağlantılardan erişilebilirsiniz.

2.09.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar : 

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir. 

1.88.xx.xx Versiyonuna Geçiş İçin Uyarılar : 

• 1.87.xx.xx versiyonunda muhasebe bağlantı kodlarını yeniden tanımlayıp, 1.88.xx.xx sürümüne versiyon değişimi yapacak olanların ” tabloları sürüme göre güncelleme “ işlemi öncesinde aşağıdaki queryyi tüm firmaları için ayrı ayrı çalıştırmaları gerekmektedir.

CREATE TABLE [dbo].[LG_XXX_ACCCODESTMP](
[FIRMNR] [int] NULL
) ON [PRIMARY]


1.8x.xx.xx Versiyonlarına Geçişler İçin Uyarılar : 

• 1.8x.xx versiyonuyla birlikte programda performans arttırımı sağlamak amacıyla STFICHE, PRCLIST, PAYTRANS, L_LDOCNUM, KSLINES, EMUHACC, SRVCARD, CLCARD, INVDEF, SPECODES tablolarına yeni indexler eklenmiştir. “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi sırasında eklenecek yeni indexlerden dolayı güncelleme uzun sürebilir. Ayrıca yeni indexlerle birlikte veritabanı tarafında bu tablolarda tutulan bilgi sayılarına bağlı olarak bir büyüme olabilir.

• 1.8x.xx versiyonlarıyla birlikte yeni eklenen özelliklerden dolayı veritabanı tarafına yeni tablolar eklenmektedir. Banka kredi takibi, Kasa ve Bankada kur farkı hesaplaması ve Kasada döviz takip edilmesi gibi özelliklerle ilgili eklenen alanlara bilgi dokümanlarından bakılabilir.

• Unity 1.84.00 versiyonu ile birlikte IK-Unity personel entegrasyonunda her iki ürün için güncel versiyona geçiş gerekliliği ortadan kalkmıştır.1.84.00 versiyonundan itibaren tanımlı personel muhasebe kodları içeriğine göre entegrasyon yapılacaktır. Bu özellik IK 3.7.4. versiyonu ve sonrası için geçerli olacaktır. 

1.86.00.00 Versiyonuna Geçişler İçin Uyarılar : 

• 1.86.00.00 versiyonunda Logo-Garanti entegrasyonu ile, bankacılık işlemlerinin
Garanti Bankası hizmet sözleşmesinde yer alan yetkilendirmeye uygun olarak
gerçekleştirilmesi sağlanmıştır.Bu özelliğin çalışabilmesi için versiyon değişimlerinde Microsoft.NET Framework 2.0’ın tüm terminallerde yüklü olması gerekmektedir.Versiyon değişiminden sonra sistem İşletmeni yada program çalıştırılmak istendiğinde Microsoft.NET Framework 2.0’ın otomatik olarak yüklenmesini sağlayacak link açılacaktır. Bu linkin çalışabilmesi için terminallerde İnternet bağlantısının aktif olması gerekmektedir.Logo-Garanti Entegrasyonu kullanmayacak kullanıcıların Sistem işletmeni- Kullacılar- Eklenti Yetkilerin’den “Garanti Bankası(2009)” eklenti yetkisi kaldırılmalıdır.

• 1.86.00.00 versiyonu ile birlikte Connect versiyon değişimleri, kullanılan ticari paketin versiyon değişimleri ile birlikte yapılacak ve Logo Connect konfigurasyon bilgileri ticari sistem klasörüne kopyalanacaktır. Connect Hizmet sözleşmeleri güncelleneceğinden versiyon değişiminde ilgili terminalde İnternet bağlantısının aktif olması gerekmektedir.Detaylı bilgi için bu sürüme ait bilgi dokümanı incelenmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

  • Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identıty özelliğine dönüştürülmesi işlemi  Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.
  • 2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.
  • Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş view lar var ise bu viewslar silinmelidir.
  • Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.
ERP 26 Eylül 2011 Sürümü
  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINERP-9264 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri
Üretim Emrinden Malzeme Temini Yapıldığında Süreç Satınalma Emrinden Başlamalı
Üretim emri için malzeme temini yapıldığında Üretim Kontrol parametreleri altına eklenen "Karşılama Türü Satınalma Olduğunda Eklenecek Fiş Türü : Satınalma Siparişi / Satınalma Emri" parametresine bağlı olarak karşılama işlemi sonucunda satınalma emri oluşturulabilmesi sağlanmıştır.
2 WINERP-22280 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - İş Emirleri
İş emri üzerinde ve İş Emri Kaynak Kullanımı giriş penceresinde planlanan miktarlar görülebilmeli.
İş emri içerisinde, gerçekleşen kaynak kullanımları penceresinde planlanan ve gerçekleşen miktar bilgisinin gösterilmesi sağlanmıştır. Buna ek olarak iş emri genel bilgiler bölümüne mamul miktarı bilgisi de eklenmiştir.
3 WINERP-9984 TIGER ENTERPRISE Planlama
alt alt Üretim Planlama - Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP)
Varyant bazında mrp/mps yapılabilmesi için, mrp/mps filtrelerine varyant kodu, açıklaması kriterleri isteniyor.
MRP / MPS filtrelerine Varyant Kodu, Varyant Açıklaması, Varyant Özel Kodu filtreleri eklenmiştir.
4 WINERP-18803 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT Satınalma
alt alt Hareketler - Satınalma Teklifleri
Teklif fişi onay kontrolü olmadan da yazdırılabilmeli.
Satınalma ve Satış Teklif Fişleri'nin onay bekliyor durumunda iken yazdırılabilmesi sağlanmıştır. Yazdırma seçeneği Satınalma-Satış Dağıtım Parametreleri'nde bulunan "Öneri Sipariş Basımı" parametresine bağlı olarak görüntülenmektedir. İlgili parametre EVET ise onay bekliyor durumundaki teklif fişlerinde F9 menüsünde yaz seçeneği listelenmekte, parametre hayır durumunda iken F9 menüsünde yaz seçeneği listelenmemektedir.
5 WINERP-25066 TIGER ENTERPRISE TIGER ENTERPRISE (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) TIGER PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) GO PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler
Sipariş Kontrollu Onaylama işleminin her sipariş kaydetme sonrası otomatik yapılması isteniyor
Kontrollü sipariş onaylama işleminin sipariş kaydedildiğinde otomatik olarak yapılabilmesi sağlanmıştır. Sipariş kaydedilme aşamasında kontrollü onaylama kriterleri değerlendirilmekte, sipariş uygun ise sevkedilebilir, uygun değilse öneri durumunda kaydedilmektedir. 
Bu amaçla programa parametreler eklenmiştir, bunlar; 
Ambarlar-İşyerleri (eski adıyla ambarlar) bölümüne "Sipariş kontrollü onaylama yapılacak işyerleri" parametresi eklenmiştir. 
Satış ve Dağıtım Parametreleri bölümüne "Sipariş kontrollü onaylama işlemi otomatik yapılsın : evet / hayır" parametresi eklenmiştir. 

Not : Bu özellik 26 eylül 2011 tarihinde geçerli LEM sözleşmesi bulunan; GO Plus, Tiger Plus veya Tiger Enterprise ürünlerini kullanan firmalar tarafından kullanılabilecektir.
6 WINERP-25850 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler
Satışta rezerve edilecek sipariş statüler parametresi isteniyor.
"Satış dağıtım \ rezervasyon toplamını etkileyecek sipariş statüleri" parametresine bağlı olarak öneri ve/veya sevkedilemez statüsündeki siparişlerin de gerçek stok miktarını etkileyebilmesi sağlanmıştır.
7 WINERP-22054 TIGER ENTERPRISE (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) TIGER PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Dağıtım Emirleri
Dağıtım emri üzerinden toplu faturalama yapıldığında Başlangıç Fatura Numarası gibi İrsaliye Numaraları da Belirtilebilsin.
Dağıtım Emri üzerinden toplu faturalama yapıldığında başlangıç fatura numarası gibi irsaliye numarası ve İrsaliye belge numarası gelmesi sağlandı. 

Not : Bu özellik 26 Eylül 2011 Tarihinde geçerli LEM sözleşmesi bulunan; GO Plus, Tiger Plus veya Tiger Enterprise ürünlerini kullanan firmalar tarafından kullanılabilecektir 

8 WINERP-25131 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt İşlemler - Toplu Sipariş Onaylama
Sipariş Kontrollu Onaylama işleminde Sipariş Durum Filtresi isteniyor
Toplu sipariş onaylama penceresine "Durumu", "Onaylanan Siparişlerin Yeni Durumu" ve "Onaylanmayan Siparişlerin Yeni Durumu" filtreleri eklenmiştir. Bu filtre seçeneklerine uygun olarak toplu onaylama işlemin yapılabilmesi sağlanmıştır.
9 WINERP-24137 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Dağıtım Yönetim Raporları - Malzeme Çıkışı ve Dağılımı Raporu
Malzeme Çıkışı ve Dağılımı Raporu'nda Listeleme Şekli seçeneğine ; Cari Hesap ve Sevkiyat Adresi Eklenmeli.
Satış ve Dağıtım modülü altında Dağıtım Yönetim Raporları içerisinde yer alan Malzeme Çıkışı ve Dağılımı Raporu'nda listeleme şekli filtresine cari hesap ve sevkiyat adresi eklendi.
10 WINERP-24138 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Dağıtım Yönetim Raporları - Cari Hesap Malzeme Dağılımı Raporu
Cari Hesap Malzeme Dağılımı Raporu'nda listeleme şekline sevkiyat adresi de eklensin.
Satş ve Dağıtım modülü Dağıtım Yönetim Raporları altında yer alan Cari Hesap Malzeme Dağılımı Raporu'nda Listeleme Şekli filtresine Sevkiyat Adresine Göre seçeneği eklenmiştir.
11 WINERP-23142 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları
Borç takip penceresinde özel koda göre filtreleme ve sıralama yapılabilmeli
Borç Takip penceresinde özel koda göre filtreleme ve sıralama yapılması sağlanmıştır.
12 WINERP-22057 TIGER ENTERPRISE (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) TIGER PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) GO PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) Finans
alt alt Hareketler - Banka Fişleri
Bankadan da serbest meslek makbuzlarının girilebilmesi isteniyor.
Bankadan girilen gelen - gönderilen havale fişleri ile bağlantılı olarak alınan-verilen serbest meslek makbuzlarının sistemde girişinin yapılabilmesi sağlanmıştır. 

Not : Bu özellik 26 Eylül 2011 Tarihinde geçerli LEM sözleşmesi bulunan; GO Plus, Tiger Plus veya Tiger Enterprise ürünlerini kullanan firmalar tarafından kullanılabilecektir 

13 WINERP-20384 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Hareketler - Teminat Bordroları
Teminat türlerine akreditif seçeneği eklenmelidir.
Teminat türlerine "akreditif" seçeneği eklenmiştir.
14 WINERP-22480 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt İşlemler - Cari Hesap Kur Farkı Hesapları
Cari Hesap Kur Farkı hesaplanırken Tahsil Edilmemiş Çekleri Hesaplamaya Dahil Et / Etme Filtresi isteniyor.
Cari Hesap Kur Farkı hesaplanırken Tahsil Edilmemiş Çekleri Hesaplamaya Dahil Et / Etme Filtresi eklenmiştir.
15 WINERP-23611 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları - Cari Hesap Hareket Dökümü
Cari Hesap Hareket Dökümü Raporu'nda satış elemanı filtresi, rapor tasarımında da satış elemanı kodu ve adı alanları olmalı.
Cari Hesap Hareket Dökümü raporu filtrelerine "Satış Elemanı Kodu" ve "Satış Elemanı Adı" filtreleri eklenmiştir. Ayrıca Cari Hesap Hareket Dökümü Raporu standart alanlarına "Satış Elemanı Kodu" ve "Satış Elemanı Adı" alanları eklenmiştir.
16 WINERP-13966 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR) Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
Kurumlar Geçici Beyannamesi'ne kur farkı fişlerinin tutarlarının yansıması sağlanmalı.
Kurumlar Geçici Beyannamesi'nin Ekler/ Gelir Tablosu/ Tek Düzen Hesap Planı altından 646 hesap için tanımlama yapıldığında kur farkı fişi dikkate alınmıyordu. Hesaplamada kur farkı fişinin de dikkate alınması sağlanmıştır.
17 WINERP-20166 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
Yüklenilen KDV listesinde alış faturaları filtresine; üretimden giriş, sarf ve fire fişleri de eklensin.
Hızlı üretim ve üretim modüllerine bağlı olarak Yüklenilen KDV Listesi Beyannamesi'nde üretime göre listele(satınalma) ve üretime göre listele(satış) ilişkilerinin kurulabilmesi sağlanmıştır. Goplus ürününde üretim olmadığından bu filtre seçenekleri gelmeyecek sadece satınalma ve satış faturaları filtrelenerek ilişkilendirilecektir.
18 WINERP-21357 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR) Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
Kdv1 Beyannamesinde önceki dönemden indirilecek KDV'de açılışların da eklenmesi gerekili.
KDV1 beyannamesinde önceki dönemden indirilecek KDV alanına açılış fişinde girilen rakamında dahil edilerek beyanname dönemine kadar geçerli olan kümülatif bakiyenin getirilmesi sağlanmıştır.
19 WINERP-22521 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS START Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
Beyannamelerde hesap tanımlarında Detay Filtre özelliği kullanılabilsin.
E-beyannamelerde hesap tanımı yapılan bölümlerde detay filtre ile hesap seçimi yapılabilmesi için hesap listesi seçeneği eklenmiştir. Açılan pencerede detay filtrede olduğu gibi istenilen hesap tanımları seçilerek ilgili beyanname dönemine ait tutarların listelenmesi sağlanmıştır.
20 WINERP-24831 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
Beyanname güncellemelerinin sürüm planlarından bağımsız olması.
Beyanname güncellemelerinin sürüm bağımsız yapılabilmesi sağlanmıştır.
21 WINERP-24973 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar - Malzeme Yönetimi Parametreleri
Stok seviye kontrollerinin sevkedilebilir stok üzerinden yapılması isteniyor
Stok seviye kontrollerinin sevkedilebilir stok üzerinden yapılması için; 

Malzeme Yönetimi Parametreleri'nde yer alan Stok Seviye Kontrolleri parametresine "Gerçek Stok + Konsinyeler Üzerinden Yapılsın" seçeneği eklenmiştir.
22 WINERP-24907 TIGER ENTERPRISE (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) TIGER PLUS (R.2011-5 Ek Paket Flag 465) Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar - *
Tüm ticari sistem yönetimi parametreleri tek bir ekranda gösterilmeli.
Ticari Sistem parametreleri bölümüne "Tüm Parametreler" isimli yeni bir menü seçeneği eklendi. Bu seçenek ile ticari sistem paremetrelerinin tamamı tek bir liste şeklinde gösterilmekte ve bu liste üzerinde Ctrl + F ile arama yapılabilmektedir. 

Not : Bu özellik 26 Eylül 2011 Tarihinde geçerli LEM sözleşmesi bulunan; Tiger Plus veya Tiger Enterprise ürünlerini kullanan firmalar tarafından kullanılabilecektir
23 WINERP-21291 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR), MYLOGOSTART, START USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri - Adres Bilgileri
Suriye için Standart Şehir Adları ve Şehir Kodları eklenmelidir.
Suriye için standart şehir kodları ve şehir adları eklenmiştir. Sistem işletmeni adres bilgileri penceresinden ulaşılan veri aktar(içeriye) seçeneklerine SY,Suriye eklenmiştir. 
Bu seçenek ile Ülkeler, Şehirler ve İlçeler'in içerikleri Suriye için oluşturulan XML dosyalarından alınmaktadır.
24 WINERP-21812 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR) USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Market uygulaması kullanıldığında; malzeme kartındaki KDV Departman No Girişi alanı zorunlu alan olarak seçilebilmelidir
Market uygulaması kullanıldığında, malzeme kartındaki "KDV Departman No." alanının zorunlu alan olarak seçilebilmesi sağlanmıştır.
25 WINERP-21813 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR) USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Market uygulaması kullanıldığında; malzeme Kartındaki Reyon Kodu Girişi alanı zorunlu alan olarak seçilebilmelidir.
Market uygulaması kullanıldığında, malzeme kartındaki "Reyon Kodu" alanının zorunlu alan olarak seçilebilmesi sağlanmıştır.
26 WINERP-22414   Mali Müşavir
alt alt İşletme Defteri - Raporlar - İşletme Defteri (Gider)
MMPLUS İşletme Defteri'nde rapor filtrelerinde kod aralığı verilirken ilgili browsera erişim sağlanabilmeli.
MMPLUS İşletme Defteri rapor filtrelerinde ilgili browserın açılarak seçim yapılabilmesi sağlanmıştır.
27 WINERP-21367 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Navigator
alt alt Fatura Fonksiyonları - INVCALC
Invcalc fonksiyonunda RETURNTYPE da promosyon miktarını getirecek bir filtre olmalı.
Invcalc Fonksiyonuna, RETURNTYPE (17) promosyon miktarının gelmesi sağlanmıştır.
28 WINERP-16195 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Navigator
alt alt Cari Hesap Fonksiyonları - CLCALC
CLCALC fonksiyonunda "Borç Bakiye" ve "Alacak Bakiye" bilgileri de getirilebilmeli.
CLCALC fonksiyonunda "Borç Bakiye" ve "Alacak Bakiye" bilgilerinin getirilebilmesi sağlanmıştır. Return değeri 4 olduğunda borç bakiye, return değeri 5 olduğunda alacak bakiye bilgisi getirilmektedir.
29 WINERP-22672    
WEB Tiger Int ve Go Web Int Ürünlerinde program standardındaki dil seçenekleri eklenmelidir.
WebTiger Int ve Go Web Int ürünlerinin farklı dillerde kullanılması sağlanmıştır.
30 WINERP-21063 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT) Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzeme Sınıfları
Bir malzeme sınıfına bağlı alt malzeme sınıflarına malzeme bağlayamıyoruz
Bir malzeme sınıfı ve buna bağlı iki alt malzeme sınıfı olduğu durumda, malzeme kartının bu iki alt malzeme sınıfına aynı anda seçilebilmesi engellenmiştir. Malzeme sınıflarının ağaç yapısında aşağı doğru dallanması gerektiğinden ve bu durum yapıya aykırılık arzettiğinden bağlantı kurulmasına izin verilmemektedir.
31 WINERP-26468 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler
İçinde resim olan malzeme kartlarına değiştir yapıldığında (EInvalidOperation, Control '' has no parent window) Hatası Alınıyor
İçerisinde resim olan malzeme kartlarına değiştir ile girildiğinde (EInvalidOperation, Control '' has no parent window) hatası alınıyordu, düzeltildi.
32 WINERP-25073 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzeme / Malzeme Sınıfı Ağacı
Malzeme Sınıf/Sınıf Ağacı açılırken giden sorguda Order BY filtresi kullanılmalı.
Malzeme Sınıf/Sınıf Ağacı açılırken giden sorguda Order BY filtresinin kullanılması sağlanmıştır.
33 WINERP-25635 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Malzeme Hareket Aktarımı
Malzeme virman işlemlerinde miktar alanı default 1 olarak geliyor ve değiştirilemiyor.
Malzeme virman işlemlerinde miktar alanı default 1 olarak geliyor ve değiştirilemiyordu. Miktar alanında default gelen değerin değiştirilebilmesi sağlanmıştır.
34 WINERP-24277 TIGER ENTERPRISE Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler - Malzeme Ekstresi
Celali takvim kullanılarak Malzeme Ekstresi tablo olarak alındığında "Invalid Argument To Date Encode" hatası alınıyor.
Celali takvim kullanılarak malzeme ekstresi tablo olarak alındığında "Invalid Argument To Date Encode" hatası alınıyordu, düzeltildi.
35 WINERP-26376 TIGER ENTERPRISE Üretim Tanımları
alt alt Kayıt ve Atama Listeleri - Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri Listesi
Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri Raporu'nda malzeme maliyetlerinde hatalı değerler gelmekte
Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri Raporu'nda bazı malzemeler için girdi malzeme satırında hatalı değerler geliyordu, doğru malzeme maliyet değerlerinin gelmesi sağlandı.
36 WINERP-13410 TIGER ENTERPRISE Talep Yönetimi
alt alt Hareketler - Talep Fişleri
Talep fişlerinde muhasebe kodları gelmiyor.
Talep fişlerinde Analitik Bütçe olmadan Muhasebe kKodları penceresinin açılması sağlandı.
37 WINERP-24178 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR), MYLOGOSTART, START Satınalma
alt alt Hareketler - Alım Faturaları
Müstahsil makbuzunda borsa payı net tutar üzerinden hesaplanmalıdır.
Müstahsil makbuzundaki borsa payının, borsa payı hariç diğer kesintiler yapıldıktan sonra elde edilen net tutar üzerinden hesaplanması sağlanmıştır.
38 WINERP-23675 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satınalma
alt alt İşlemler - Şablona Göre Sipariş Oluşturma
Şablona Göre Sipariş Oluşturma İşleminde Sipariş Carisi Son Alım Yapılan Seçildiğinde Şablonlardaki Ambar Dikkate Alınmıyor.Ambar Bazında İlgili Cariye Sipariş Oluşmalı.
Şablona göre sipariş oluşturma işleminde, sipariş carisi son alım yapılan cari olarak belirtildiğinde, sadece şablonda kullanılan ambara ait son yapılan alım hareketindeki cari hesap kartının kullanılması sağlanmıştır.
39 WINERP-6997 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Yanlış oluşturulmuş bir smm mahsubu fişi daha sonra düzeltilebilmeli ya da silinebilmeli.
Satış Faturasına ait SMM mahsubu varsa fatura üzerinden ya da muhasebede mahsup fişi silindiğinde SQL' de query çalıştırmadan STLINE tablosundaki PREVIOUSOUTCOST alanının güncellenmesi sağlanmıştır. Fatura üzerinde sağ fare tuşu menüsüne "SMM Muhasebe Fişlerini Sil" seçeneği eklenmiştir.
40 WINERP-7315 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Konsinye irsaliye "Konsinye Aktar (Parçalı)" veya "Konsinye Hareket Aktar (Parçalı)" Seçeneği ile faturaya aktarıldığında birim fiyat alanı değiştirilebilmeli
Konsinye irsaliye "Konsinye Aktar (Parçalı)" veya "Konsinye Hareket Aktar (Parçalı)" seçeneği ile faturaya aktarıldığında birim fiyat alanının değiştirilebilmesi sağlandı
41 WINERP-24783 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Birim Fiyatı İD cinsinden girilmiş hareketin İD cinsi değiştirilip tekrar eski haline getirildiğinde birim fiyat doğru güncellenmiyor.
Fiş ve Faturalarda bfiyatı İşlem Dövizli (İD) olarak girilen satırlar için detaylar kısmında bulunan döviz türü değiştirilip tekrar eski haline getirildiğinde birim fiyatın doğru güncellenmesi sağlandı.
42 WINERP-26319 TIGER ENTERPRISE Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Satış faturası içerisinde F9 Barkod Girişi ile malzeme eklenmeye çalışıldığında performans problemi yaşanıyor.
Satış faturası içerisinde ikinci birime ait barkod okutulduğunda fiyat kartlarını kontrol eden sorguda performans iyileştirilmesi yapılmıştır.
43 WINERP-14454 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS İthalat
alt alt Hareketler - Dağıtım Fişleri
Serbest meslek makbuzu dağıtım fişinde ithalat dosyasına dağıtımı yapılmak istendiğinde brüt ücret yerine toplam tutar yansımaktadır. Brüt ücret yansımalıdır.
Serbest meslek makbuzu ithalat operasyon fişine dağıtılırken brüt ücretin dağıtılması sağlanmıştır.
44 WINERP-15605 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS İthalat
alt alt Hareketler - Millileştirme Fişleri
Millileştirme fişine muhasebe kodları gelmiyor. Millileştirme fişinin muhasebe kodları bağlantı kodlarından geliyor, malzeme kartından da gelmeli.
Millileştirme fişine muhasebe kodlarının malzeme kartlarından da gelmesi sağlandı.
45 WINERP-25443 TIGER ENTERPRISE Finans
alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları
LogoConnect Bankacılık Uygulaması İçin Satınalma Faturasında İşlem Statüsü, Satış Faturasındaki Gibi Öndeğer 'Bankaya İletilecek' Seçilebilmeli İçin Cari Hesap Kartı İçerisinde İşlem Statü Öndeğerlerine Eklenmeli.
Cari Hesap LogoConnect sekmesinde İşlem Statüsü Öndeğerleri bölümüne, "Satınalma Faturaları Bankaya İletilecek" ve "Satınalma İade Faturaları Bankaya İletilecek" seçenekleri eklenmiştir. Bu statü seçildiğinde ilgili cari hesap için oluşturulan Satınalma Faturaları ya da Satınalma İade Faturaları "İşlem Statüsü" alanları öndeğer olarak "Bankaya iletilecek" değerini almaktadır.
46 WINERP-26354 TIGER ENTERPRISE Finans
alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri
2.08 versiyonda cari hesap fişleri kesildiği zaman Banka Hareketleri oluşuyordu. 2.08.00.01 de düzeltildi fakat geçmişe dönük fişler silinmeli.
2.08 versiyonda cari hesap fişleri kesildiği zaman Banka Hareketleri oluşuyordu. 2.08.00.01 de düzeltildi fakat geçmişe dönük fişler beklediği için Tabloları sürüme göre güncelleme işleminde geçmişe dönük hatalı banka hareketlerinin silinmesi sağlandı. 
47 WINERP-25441 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları
LogoConnect FDA ile çek/senet bordroları ekranındaki birden fazla çek ve senet seçilip gönderilmek istendiğinde 'çalışma sırasında beklenmeyen hata oluştu' mesajı alınmakta.
Logoconnect FDA ile çek/senet bordroları ekranında birden fazla çek/senet seçilip gönderilmek istendiğinde 'çalışma sırasında beklenmeyen hata oluştu' mesajı alınıyordu, düzeltildi.
48 WINERP-24136 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Hareketler - Kasa İşlemleri
Otomatik Muhasebeleştirme Varken Kasa İşlemlerinde Bankaya Yatırılan/Çekilen işlemini Muhasebeleştirdikten Sonra Değiştir ile Girip Kaydedip Tekrar Otomatik Olarak Muhasebeleştiremiyoruz.
Otomatik muhasebeleştirilen bankaya yatırılan ve bankadan çekilen kasa işlemlerine değiştir ile girip kaydedildiğinde tekrar otomatik olarak muhasebeleştirilmesi sağlanmıştır.
49 WINERP-26214 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR), MYLOGOSTART, START Finans
alt alt İşlemler - Cari Hesap Borç Kapama İşlemleri
Cari hesap borç kapama işleminde kapatma yaparken faturanın ödeme statüsü 7 haricindekiler kapatma yapılabilmeli.
Cari Hesap Borç Kapatma işleminde kapatma yaparken faturanın ödeme statüsü 7 haricindekilerin kapatılması sağlanmıştır. Borç takip penceresi ile ilgili FIFO Kapat yada Otomatik kapat işlemi yapıldığı zaman sql giden querye AND PTRNS.PAYMENTTYPE NOT IN (7) filtresi eklenmiştir.
50 WINERP-12656 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS Finans
alt alt İşlemler - Kasa Kur Farkı Hesaplama
Banka kur farkı fişi manuel kesildiğinde raporlama dövizi kuru girilmişse işlem dövizi bakiyesi etkileniyor.
Kasa Kur Farkı ve Banka Kur Farkı fişi manuel kesildiğinde ve fiş satırında Döviz Bilgi Girişi yapıldığı zaman BNFLINE ve KSLINES tablosunda TRNET ve TRCURR alanlarına yazıyordu, düzeltildi. 
51 WINERP-6331 TIGER2 Finans
alt alt Cari Hesap Raporları - Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Ekstresinde Ödemeli Sipariş Satırlarında Açıklama Alanları Yanlış Bilgi Listeliyor
Cari hesap ekstresinde ödemeli siparişin genel açıklamasının raporlanması sağlandı.
52 WINERP-22344 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları - Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Ekstresi tarih aralığı verilerek alındığında devreden durum satırında öneri durumundaki fatura tutarları da dikkate alınıyor.
Cari hesap ekstresi tarih aralığı verilerek alındığında devreden durum satırında gösterilen değerin "fatura durumu : öneri, gerçek" filtresine göre çalışması sağlandı.
53 WINERP-24923 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Finans
alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları - Borç Takip Raporu
Borç Takip Raporu'nda "Ç/S Bağlantılı Cari Hesap Fişleri Hesaplamalara Dahil Edilsin" filtresi çalışmıyor.
Borç Takip Raporu'nda "Ç/S Bağlantılı Cari Hesap Fişleri Hesaplamalara Dahil Edilsin / Dahil Edilmesin" filtresi çalışmıyordu, düzeltildi. Vade farkı faturası içinden Vade Farkı seçeneği ile açılan Borç Takip Raporu'na da bu filtre eklenmiştir.
54 WINERP-24370 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler
KDV1 Beyannamesi'nde Hesap Aralığı Seçildiği Zaman Hesap Tutarı Seçeneklerinde Arttırılacak-Azaltılacak Seçenekleri De Olmalı
KDV1 ve diğer beyannamelerde hesap aralığı ya da hesap listesinden seçim yapıldığı durumda hesap tutarı bölümünde artırılacak(borç) - azaltılacak(alacak) seçeneklerinde listelenmesi sağlanmıştır.
55 WINERP-18784 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler - Muhasebe Fişleri
Satır kopyalama özelliği ile kopyalanan bir satır içerisindeki fatura no alanı içerisine girilmiş numara için kopyalama yapıldığında fatura no kolonunun başına ' işareti eklediğinden hata alınıyor.
Satır kopyalama ile mahsup fiş satırı excel'e alınıp oradan başka bir fişe kopyalandığında fatura no alanının başına ' işareti geldiğinden dolayı hata alınıyordu, sorun giderildi.
56 WINERP-11877 TIGER2 Genel Muhasebe
alt alt İşlemler - Muhasebeleştirme
Satınalma faturaları toplu muhasebeleştirilirken "ithalat faturaları muhasebeleştirilsin" filtresi hayır olmasına rağmen muhasebeleştiriyor?
Satınalma faturaları için toplu muhasebeleştirme işlemi yapılırken filtrelerde " İthalat Faturaları Muhasebeleştirilsin : Hayır " seçilmesine rağmen ithalat faturaları da muhasebeleştiriliyordu, düzeltildi.
57 WINERP-26561 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler - Yevmiye Defteri
Yevmiye Defteri tarih aralığı verilerek alındığı zaman yuvarlamadan dolayı genel toplamlar hatalı listeleniyor.
Yevmiye Defteri tarih aralığı verilerek alındığı zaman yuvarlamadan dolayı genel toplamlar hatalı listeleniyordu, düzeltildi. 
58 WINERP-22219 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS USYS
alt alt Yönetim - Kullanıcılar
Kullanıcı Yetkilerinde Genel Tanımlar Altında Bulunan "Birim Fiyat Girişi Yalnızca Listeden Seçilerek Yapılsın " Yetkisi Verilmesine Rağmen Birim Fiyat Kolonunda Kopyala-Yapıştır Yapılarak Farklı Bir Fiyat Girilebiliyor
Kullanıcı yetkilerinde genel tanımlar altında bulunan "Birim Fiyat Girişi Yalnızca Listeden Seçilerek Yapılsın" yetkisi verildiğinde, birim fiyat kolonuna kopyala-yapıştır ile farklı fiyatlar girilebilmesi engellenmiştir.
59 WINERP-24344 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS USYS
alt alt Yönetim - Kullanıcılar
Kullanıcı yetkilerinde Genel Tanımlar altında bulunan "Birim Fiyat Girişi Yalnızca Listeden Seçilerek Yapılsın " yetkisi verilmesine rağmen birim fiyat kolonunda hesap makinesi özelliği kullanılarak farklı fiyat girilebiliyor
Kullanıcı yetkilerinde genel tanımlar altında bulunan "Birim Fiyat Girişi Yalnızca Listeden Seçilerek Yapılsın" yetkisi verildiğinde, birim fiyat kolonunda hesap makinesi özeliği kullanılarak farklı fiyatlar girilebilmesi engellenmiştir.
60 WINERP-23188 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Muhasebe fişleri zorunlu alanlarında fiş türü seçilmesine rağmen tüm fişlere uyguluyor.
Muhasebe fişleri zorunlı alanlarında fiş türü seçilmesine rağmen tüm fişler için kontrol yapılıyordu, düzeltildi.
61 WINERP-21704   Mali Müşavir
alt alt İşletme Defteri – İşletmeler – Tanımlar – Hesap Planı
İşletme Defteri hesap planında aynı hesap kodu ile hesap açıldığında "Aynı Kodlu Bir Kayıt Daha Var" mesajı versin.
İşletme defterinde hesap planında aynı hesap kodlu kayıt açılması durumunda " xxx kodlu bir hesap bulunuyor " mesajının alınması sağlanmıştır.
62 WINERP-25956   Mali Müşavir
alt alt İşletme Defteri - Raporlar - İşletme Hesap Özeti
MMPLUS İşletme Defteri'nde Hesap Özeti alınırken Dönem Sonu Emtia Mal Mevcudu'na kuruşlu değerler yazılabilmeli
MPLUS İşletme Defteri'nde Hesap Özeti alınırken Dönem Sonu Emtia Mal Mevcudu'na kuruşlu değer yazılabilmesi için filtrelerde bir alt satıra kuruş hanesi eklenmiştir.
63 WINERP-21164   Mali Müşavir
alt alt Raporlar - Serbest Meslek Kazanç Bildirimi
Serbest Meslek Kazanç Bildirim Raporu'nda Tarih Aralığı filtresi çalışmıyor
Mali Müşavir setlerinde yer alan Serbest Meslek Kazanç Bildirimi Raporu'nda tarih aralığı filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.
64 WINERP-26013   Navigator
alt alt Sipariş Fonksiyonları - ORDCALC
2.08.00 versiyon sonrasında Ordcalc fonksiyonunda TRTY filtresi dikkate alınmıyor.
2.08.00 versiyon sonrasında Ordcalc fonksiyonunda TRTY filtresi dikkate alınmıyordu, düzeltildi. 
65 WINERP-23406 TIGER ENTERPRISE Araçlar
alt alt Form Tanımlayıcı
Tiger International Sette Fatura Tasarımında F9-Ekle Yapıldığında 2 Kez Update Ve New Seçeneği Gelmekte.
International sette fatura tasarımında, ekle işleminde update ve new ifadedeleri 2 kez yer alıyordu, düzeltildi.
66 WINERP-26286 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS UNITY2, UNITY2 INT TIGER2, TIGER2 INT GO, GO SHOP, LOGOSTARTSM (INT)  LOGOSTART (TR) Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (dışarı)
XML ile birim setleri, sipariş, fatura, cari hesap kartları dışarı aktarılmak istendiğinde LENGINE1.exe dosyasının boyutu artmakta.
XML ile birim setleri, sipariş, fatura, cari hesap kartlarının dışarı aktarılması sırasında yaşanan performans problemleri düzeltildi.
67 WINERP-24279 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Üst Menü (ikonlar)
alt alt Zamanlanmış Görevler
Zamanlanmış görevlerde "Rapor E-posta ile Gönder Seçeneği" kaydedildikten sonra seçenek işareti kalkıyor.
Zamanlanmış görevlerde "Rapor E-posta ile Gönder Seçeneği" kaydedildikten sonra seçenek işareti kalkıyordu, düzeltildi.
68 WINERP-26518 TIGER ENTERPRISE Üst Menü (ikonlar)
alt alt Zamanlanmış Görevler
Zamanlanmış görevlerde toplu sipariş onaylama işleminde memory ve performans sorunu
Zamanlanmış görevlerde sürekli çalışacak şekilde tanımlanmış işlemlerde out of memory hatası alınıyordu, performans düzenlemesi yapılarak sorun giderilmiştir.
69 WINERP-23601 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS Üst Menü (ikonlar)
alt alt Çalışma Tarihi Sabitle
Celali takvim kullanılan firmada "Çalışma Tarihi Sabitle" menüsünde tarih Miladi formatta görünüyor.
Celali takvim kullanılan firmada "Çalışma Tarihi Sabitle" menüsünde tarih Miladi formatta görünüyordu, düzeltildi.
70 WINERP-20624 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS  
IBAN bilgi girişi sırasında hatalı bilgi girişlerinin önüne geçmek için IBAN doğrulama algoritmasının geliştirilmesi gerekir.
IBAN bilgi girişi sırasında hatalı bilgi girişlerinin önüne geçmek için IBAN doğrulama algoritması geliştirildi; bu sayede ERP'ye girilen Iban'ın geçerli olup olmadığının kontrolu yapılabiliyor.
71 WINERP-25444 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS  
Logoconnect Fda'da Daha Önce Gönderilmiş Hareket Ve Kartlar Tekrar Gönderilmek İstendiğinde, Daha Önce Gönderilmiş Kayıtlar Bulundu Uyarı Ekranında 'Vazgeç' Butonuda Ekleyerek Gönderim İşlemi İptal Edilebilmeli.
Logoconnect Fda'da Daha Önce Gönderilmiş Hareket Ve Kartlar Tekrar Gönderilmek İstendiğinde, ekrana çıkan "Daha Önce Gönderilmiş Kayıtlar Bulundu" Uyarı penceresine 'Vazgeç' Butonu da Eklendi ve Gönderim İşleminin İptal Edilebilmesi sağlandı.
72 WINERP-25388 TIGER ENTERPRISE TIGER PLUS GO PLUS  
Logo Ürün Servisi Sistem İşletmeninden Durdurulup Başlatılabilmeli
Sistem işletmeninde, Yönetim menüsü altına eklenen bir seçenekle lisans servisinin başlatılıp durdurulabilmesi sağlanmıştır. Eğer servis çalışmıyorsa ve çalıştırılmak isteniyorsa "Start License Service" satırı seçilmelidir, eğer servis çalışıyor ve durdurulmak isteniyorsa "Stop License Service" satırı seçilmelidir.
 

 

(0 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.