Bilgi bankası
Bilgi Bankası
Kullanıcılar İçin Öndeğer Filtre Tanımlama
Gönderen Didem Tülü on 02 January 2014 11:39 AM

KULLANICILAR İÇİN ÖNDEĞER FİLTRE TANIMLAMA

23 Kasım 2009 tarihinde çıkartılan 1.90.00.00 sürümüyle birlikte tüm kullanıcılar için geçerli olacak öndeğer filtreler tanımlanabilmektedir.

Programda filtre tanımı yapılabilecek herhangi bir bölüm üzerinde filtreler penceresine ulaşılıp tanımlamalar yapılmalıdır.

Öndeğer olarak verilecek filtreler seçildikten sonra filtre değerleri kaydedilmelidir.

Filtre değerleri öndeğer olarak kaydet – tüm kullanıcılar için geçerli seçenekleri işaretlenerek kaydedildiğinde sistemdeki tüm kullanıcılar tanımlı filtreyi programa girdiklerinde görmelerine rağmen öndeğer olarak gelmeyecektir. Mevcut filtre kaydedildikten sonra tekrar filtre yükle seçeneği açıldığında aynı filtre tanımının iki satır olarak listelendiği görülecektir.İlk satır filtreyi tanımlayan kullanıcı için öndeğer olarak sistemde kayıtlıdır.İkinci satır ise bu filtre değeri tüm kullanıcılar için öndeğer olarak kullanılacak ise işleme konulmalıdır.

Filtre değerleri ekranında sol alt köşede yer alan  ikonuna tıklanarak tüm kullanıcılar için öndeğer olarak tanımlama yapılabilmektedir.

Tüm kullanıcılar için öndeğer olarak seçilmiş filtre tanımının basında çift yıldız işareti olacaktır.Yine aynı butonun kullanılması ile bu öndeğer uygulamadan kaldırılabilecektir.

Böylece herhangi bir kullanıcı ilgili bölümü açtığında öndeğer olarak tanımlanmış filtreye göre ekranı filtrelenmiş olarak karşısına gelecektir.

 

(0 oy)
Bu makale yararlı
Bu makale yararlı değil

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.