RSS Beslemesi
Haberler
May
28

Değerli Müşterilerimiz,

Sizlerden gelen geri bildirimleri dikkate alarak süreçlerimizi iyileştirmek ve sistemlerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri olarak eLogo Özel Entegratörlük Portalına (efatura.elogo.com.tr) kullanıcı girişi için kullandığımız kullanıcı adı ve şifre güvenlik politikalarımızı güncelliyoruz.

30 Mayıs 2022 itibariyle tüm müşteri hesaplarında güncellenecek olan yeni şifre politikası ile portal girişinde e-posta onayı istenecek olup, sonraki girişler bu e-posta adresi ve kullanıcının yeni belirleyeceği şifre ile gerçekleşecektir.

Detay anlatım içeren dokümanı izlemek için tıklayınız.

Video anlatımı izlemek için tıklayınız.

Saygılarımızla,
Pronic Yazılım


Devamını Oku »Oct
7
Mylogo kur servisleri hakkında
Gönderen Mustafa Erhan on 07 October 2021 02:30 PM

Değerli Müşterilerimiz,

Mylogo servislerimizde kur indirme yaşanan sorun düzelmiştir. İşlemlerinize devam edebilirsiniz.

Bilgilerinize.

Saygılarımızla,
Pronic Yazılım


Devamını Oku »Sep
1
Gelir İdaresi Başkanlığı e-İrsaliye Şematron Güncellemesi Hakkında
Gönderen Mustafa Erhan on 01 September 2021 11:08 AM

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle yayında olacak şekilde, e-İrsaliye için ek zorunluluklar getirildiğini ve bu zorunluluklara yönelik şematron paketinin yayımlandığını hatırlatmak isteriz.

e-İrsaliye için şematrona eklenecek olan ek zorunluluklara ulaşmak için tıklayınız.

e-İrsaliye UBL’ini kendi sistemlerinizde oluşturuyorsanız sistemlerinizdeki zorunlu alanları kontrol etmenizi ve ilgili alanlarda gerekli güncellemeleri yapmanızı tavsiye ederiz.

e-İrsaliye UBL’i eLogo tarafından oluşturuluyorsa; halihazırda UBL’e eklenmeyen bir zorunlu alan var ve eklenmesini talep ediyorsanız tarafımıza bilgi vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.  

eLogo Entegratörlük sistemlerine Web Servis üzerinden bağlantı sağlıyorsanız, test ve demo ortamlarımızda güncellenen şematron dosyasını kontrol edebilirsiniz. 

LogoConnect uygulaması kullanan müşterilerimizin bu değişiklikleri alabilmesi için LogoConnectSys üzerinden güncelleme sihirbazı çalıştırması yeterli olacaktır.

Yerel sunucu çözümümüzü kullanan müşterilerimiz linkte yer alan şematron dosyasını indirip, 1 Eylül 2021 tarihinde XSD klasörünün altına ekleyip kullanabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilgili duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

Saygılarımızla

Pronic Yazılım


Devamını Oku »Aug
20

Değerli Müşterilerimiz,

2.72.00.00 versiyonda yapılan geliştirme ile elektronik belgelerin Ba/Bs formuna yansımaması sağlanmıştır.

Yapılan geliştirmenin detaylarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=Czllj4oXMEs

Bilgilerinize sunarız,
Pronic Yazılım Destek Hizmetleri Ekibi


Devamını Oku »Feb
5

Değerli Müşterilerimiz,

 

Bilindiği üzere, 19/10/2019 tarihli ve 30923 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 3 Sıra No.lu Elektronik Defter Tebliği ile değişen 1 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği ile eDefter Uygulamasına kayıtlı mükelleflerimize, Ocak/2020 döneminde başlamak üzere, tutmakta oldukları e-Defterler ile bunlara ilişkin berat dosyaların ikincil kopyalarını “e-Defter Saklama Kılavuzu”nda açıklanan sürelerde Başkanlığımız Bilgi İşlem Sistemlerine aktarma zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu Kılavuza göre, mükelleflerimizin 05/02/2021 tarihine kadar 2020 yılı ilk 3 ayına ilişkin e-Defter ve berat dosyalarını yüklemeleri gerektiği belirtilmektedir.

Başkanlığımızca, söz konusu uygulamaya yönelik ilk yükleme döneminde olunması, bu süreçte gerek Başkanlığımız Bilgi İşlem Sistemlerinde gerekse de mükelleflerimiz ile meslek mensuplarımızın bilgi işlem sistemlerinde aşırı yoğunluk yaşanması, uygulamanın kullanımının mükelleflerimizce yeterince tecrübe edilebilmesinin sağlanması ve ayrıca meslek odalarından ve meslek mensuplarından gelen talepler birlikte değerlendirildiğinde, her hangi bir mağduriyete neden olunmaması açısından, söz konusu Kılavuzda 2020 yılı ilk üç ayına ilişkin olarak belirtilen son yükleme tarihinin 12/02/2021 tarihine kadar uzatılmasının uygun olacağı değerlendirilmiş ve bu bağlamda söz konusu Kılavuzda güncelleme yapılması uygun görülmüştür.

 

Bu kapsamda, 2020 yılı ilk üç ayına ilişkin olarak, e-Defterler ile bunlara ilişkin berat dosyalarının ikincil kopyalarını henüz göndermeyen/gönderemeyen mükelleflerimizin, son gün ve günleri beklemeden yükleme işlemlerine ivedilikle başlamaları, süresinde yüklememe nedeniyle ortaya çıkabilecek cezai yaptırımların önüne geçilmesi açısından da büyük önem arz etmektedir.

 

 


Devamını Oku »Feb
5
04.02.2021 Tarihli E-defter Duyurusu
Gönderen Mustafa Erhan on 05 February 2021 10:07 AM

Değerli Müşterilerimiz,

e-Defter Saklama Uygulamasına ilişkin, mükelleflerimizin yüklemiş oldukları e-Defter dosyaları ile bunlara ilişkin GİB onaylı berat dosyalarının ikincil kopyalarını kontrol edebilecekleri ekran kullanıma açılmıştır. Söz konusu ikincil kopyalar, Mali Mühür / Elektronik İmza ile https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ linkinden e-Defter Uygulamasına giriş yapılmak suretiyle, “e-Defter Saklama Listesi” menüsünden dönem seçerek görüntülenebilir.

Saygılarımızla,

Pronic Yazılım,


Devamını Oku »